«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Samsung, Galaxy Z Fold4, Z Flip4 ve Watch5 serisinin en yeni özelliklerini önceki nesil cihazlara getiriyor

Samsung, Galaxy Z Fold4, Z Flip4 ve Watch5 serisinin en yeni özelliklerini önceki nesil cihazlara getiriyor

samsung-galaxy-z-fold4-z-flip4-ve-watch5-serisinin-en-yeni-ozelliklerini-onceki-nesil-cihazlara-getiriyor.jpg

Samsung, Galaxy Z serisinin en yeni üyeleri Z Fold4 ve Z Flip4 katlanabilir cihazlar ve Galaxy Watch5 serisi için sunduğu yeniliklerin bazılarını arayüz güncellemesi ile önceki nesillere de getirdiğini duyurdu. 

 

İnovasyon anlayışını kullanıcıların beklentilerine paralel olarak geliştirmeye devam eden Samsung, halihazırda Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4 cihazlarda sunduğu en yeni One UI 4.1.1 arayüzü ile Galaxy Watch5 serisinde bulunan One UI Watch4.5 akıllı saat arayüzünü, önceki model Galaxy katlanabilir cihazlar ve akıllı saatler için de kullanılabilir hale getirdi.

 

Samsung’un 5 Eylül’den itibaren sunduğu yazılım güncellemeleri, şu an için Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 modelleri için indirilebiliyor. Şirket, güncellemelerin ilerleyen dönemde aşamalı olarak tüm ülkelerde indirilmeye başlanacağını belirtiyor. One UI 4.1.1 yükseltmesi ayrıca, Galaxy Z Fold2, Z Flip ve Z Fold modellerine de indirilebilecek. One UI Watch4.5 arayüzü ise Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic modellerinde kullanılabilecek.  Ayrıca, Galaxy Watch3 ve Galaxy Watch Active2 kullanıcıları da yeni bir yazılım güncellemesiyle One UI Watch4.5 arayüzünün bazı özelliklerine sahip olacak. 

 

İyileştirilmiş kamera özellikleriyle kusursuz çoklu görev 

Galaxy Z serisi cihazlar, kullanıcıların bir akıllı telefonla yapabileceklerini değiştirerek, üretkenlik ve yaratıcılık konusunda sınırları yeniden belirliyor. One UI 4.1.1 güncellemesiyle birlikte gelen yeni özellikler sayesinde zaten son derece güçlü olan cihazlar artık daha sezgisel hale geliyor. Galaxy Z serisi, cihaz kapağı ister açık, ister katlanmış olsun, her durumda işlevselliği ve mobil deneyimi artıran bir yaklaşımla dönüşüyor. Kullanıcılar, yeni Görev Çubuğunu kullanarak artık uygulamalara çok daha çabuk erişebiliyor, uygulamalar arası geçişleri çok daha hızlı yapabiliyor. Görev Çubuğu, kullanıcılara ihtiyacı olan her şeyi, alışkın oldukları PC özellikleri ile sunuyor. 

 

Çoklu Pencere ve sürükle-bırak desteğiyle her işlem çok basit

Kullanıcılar, Görev Çubuğu üzerinden erişebileceği sürükle-bırak desteğiyle, Galaxy Z Fold serisini kullanırken çoklu görevleri artık her zamankinden daha kolay gerçekleştirebilecek. Bir uygulamayı kenara sürükleyerek, bölünmüş görünümü açabilecek, merkeze sürükleyerek açılır pencere görünümüne getirebilecek. 

 

Ayrıca, kullanıcıların birlikte kullandığı uygulamalar varsa, artık Görev Çubuğuna uygulama çiftleri veya grupları ekleyerek en sevdikleri uygulamalara aynı anda erişme imkanı da bulacak. Çoklu görev özellikleri de yeni hareketler sayesinde artık daha sezgisel ve etkileşimi daha kolay hale geliyor.  Kullanıcılar, sürükle-bırak ve kaydırma hareketleriyle, tam ekran uygulamaları anında açılır pencerelere çevrilebiliyor ya da ekranı ikiye bölerek aynı anda daha fazla işlemi zahmetsizce gerçekleştirebiliyorlar. 

 

Galaxy Z Fold serisinin iki ayrı ekranıyla en iyi fotoğrafları çekmenin yeni yolları 

Galaxy Z serisi, esneklikten en iyi şekilde faydalanan, gerçek anlamda çok yönlü bir fotoğraf deneyimi sunuyor. Çift Önizleme özelliği sayesinde, fotoğrafı çekmeden önce, kullanıcılar çekecekleri kareyi hem Ana Ekranda hem de Kapak Ekranında karedeki kişiyle aynı anda görebiliyor. Kamerayı doğrudan Kapak Ekranı üzerinden kontrol ederek, Arka Kamera Selfie özelliğiyle ana kamerayı kullanarak yüksek çözünürlüklü selfie’ler çekebiliyor.

 

Katlanabilir telefon, esnek kamera, gerçek bir eller serbest deneyimi 

Galaxy Z Flip serisindeki yeni Hızlı Çekim yükseltmesiyle birlikte artık Kapak Ekranında ön izleme yapmak ve fotoğrafları gerçek oranda çekebilmek de mümkün. Bu esnada kullanıcılar, her anı daha fotojenik kılmak üzere Portre Moduna da erişebiliyor. Bunların yanında, fotoğraf ya da video çekerken Hızlı Çekim modundan Esnek Moda kusursuz geçiş yaparak, gerçek anlamda eller serbest bir deneyimle, akışı kesmeden açı değiştirilebiliyor.  

 

Güncelleme ile kapak ekranından artık çok daha fazla görev yapılabiliyor

One UI 4.1.1 güncellemesi ile birlikte Galaxy Z Flip serisinin Kapak Ekranına yepyeni işlevler tanımlandı. Kullanıcılar, artık telefonunun kapağını açmadan her zamankinden daha işi aynı anda yapabilecek. Doğrudan Kapak Ekranı üzerinden rehberindeki favori kişileri arayabilip, cevapsız aramaları yanıtlayabilecekler. Ayrıca, gelen mesajları sesli komutla ve emojilerle cevaplayabilme imkanı da sunuluyor. Wi-Fi, Bluetooth, uçak modu ve el feneri gibi ek Hızlı Ayar seçenekleri ise kullanıcıların cihazındaki ayarları daha kolay denetlemelerini sağlıyor.

 

Daha fazla kişiselleştirme özelliğiyle kusursuz bir akıllı saat deneyimi

Samsung, daha fazla kişiselleştirme özellikleri ve günlük yaşamı kolaylaştıran donanımlarla Galaxy Watch kullanıcılarına daha kusursuz bir saat deneyimi sunuyor. One UI Watch4.5 kullanıcı ara yüzü, Galaxy Watch4 serisine altı yeni renkli ve etkileşimli saat kadranının yanı sıra, yepyeni renklerden ve dinamik görünümlerden oluşan kişiselleştirme seçenekleri getiriyor. Serinin farklı görünüm seçeneklerini daha da çeşitlendirerek, her kullanıcının kendi tarzını ideal ekran tercihiyle tamamlayabilmesi sağlanıyor. 

 

Yeni Q klavyeyle daha kolay iletişim 

One UI Watch 4.5 güncellemesi, Galaxy Watch 4 serisi cihazlarla iletişimi hiç olmadığı kadar sorunsuz ve rahat hale getiriyor.  Kullanıcılar, mevcut ses tanıma ve el yazısı özelliklerine eklenen Q (QWERTY) klavyeyle, doğrudan bileklerinden iletişim kurma konusunda artık daha fazla seçeneğe sahip. Ayrıca, kullanıcılar, farklı durumlar için farklı iletişim seçenekleri arasında kolaylıkla geçiş yapabiliyor .

 

Samsung’dan Galaxy Watch3 ve Galaxy Watch Active2 için sürekli yazılım desteği

Samsung, Eylül ayının sonundan itibaren indirilebilecek yeni yazılım güncellemesi ile Galaxy Watch3 ve Galaxy Watch Active2 kullanıcılarının da Galaxy Watch5 serisinin bazı yeni özelliklerinden faydalanabilmesini sağlayacak. Her kullanıcının kendi zevkini ve tarzını daha iyi ifade edebilmesi için ‘Gradient number’ ve ‘Pro analog’ olmak üzere iki yeni saat yüzü eklenirken, uyku kalitesini daha derinlikli bir biçimde analiz eden horlama algılama özelliği de kullanılabilir olacak.

 

Bunların yanı sıra, tansiyon ve elektrokardiyogramı (EKG) ölçen ve kullanıcıların genel sağlık durumu hakkında daha ayrıntılı bilgiler sunan ‘Samsung Health Monitor’ uygulaması da kullanıma sunulduğu 24 pazarda Galaxy Watch3 ve Watch Active2 kullanıcıları için de aktif olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Yıldız Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *