«
  1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
  3. Bubi´den “Rölyef Kafesler ve Heykeller Sergisi"

Bubi´den “Rölyef Kafesler ve Heykeller Sergisi"

bubiden-rolyef-kafesler-ve-heykeller-sergisi.jpg

Türk çağdaş sanatının önemli isimlerinden BUBİ, küratörlüğünü Zeynep ÖZTÜRK’ün üstlendiği  “RÖLYEF KAFESLER ve HEYKELLER SERGİSİ” ile 27 Nisan – 27 Haziran tarihleri arasında DG Art Project de sanat severler ile buluşuyor.

Yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel sergi açmış olan BUBİ,  27 Nisan –  27 Haziran 2023 tarihleri arasında küratörlüğünü Zeynep ÖZTÜRK’ün* yaptığı DG Art Project’teki sergisinde alışılmış malzemelerin dışında; karton, bez ve halatın yanı sıra paçavra gibi atık ürünlere de  yer veriyor.  

İşlerindeki ilkel, yabani örgülerin yanı sıra kimi zaman düzgün inşa edilmiş kafesler sanatçının birden fazla ruh halinin göstergesi olarak görülebilir. Düşünerek planlayarak işe başlamam diyen BUBİ, “Üretim sırasında ansızın konsantre olurum. İş o andan itibaren kendi kendini götürür. Şayet uyanıksam genelde işler çamurlaşır.”  

Alışılmış estetik kaygılardan ve ehlileşmeden uzak ümmi kalmanın çabası içinde kafeslerle çevirdiği dünyasında sosyal yaşamında olduğu gibi üretimlerinde de öteki olan bir sanatçıdır BUBİ…

27 Nisan’da DG Art Project’te açılacak sergi, 27 Haziran 2023 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

*Zeynep ÖZTÜRK : Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Öğretim Görevlisi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber Yıldız Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *